Telefon: 68 347 7300
A-   A   A+     A  A

Czek na kwotę 943.598,17 na zakup cyfrowego aparatu RTG

Dnia 22.12.2020 r. Pan Jacek Skrobisz Starosta Wolsztyński wraz z Panem Mariuszem Silskim Wicestarostą Wolsztyńskim wręczyli Panu Karolowi Mońko Dyrektorowi SPZOZ w Wolsztynie symboliczny czek na kwotę 943.598,17 zł. oraz złożyli życzenia świąteczne.
Dzięki temu Pracownia Diagnostyki Obrazowej SPZOZ w Wolsztynie zostanie wyposażona w nowoczesny, cyfrowy aparat RTG płucno-kostny wraz z PACS/RIS kompatybilnym z systemem Esculap. Pozwoli to na wykonywanie bardzo dokładnych badań pacjentów, zmagających się nie tylko z koronawirusem. Urządzenie będzie połączone z wewnętrznym systemem obiegu wyników i dokumentów, co znacznie usprawni proces diagnozowania i leczenia.Zdjęcia zakupionego nowoczesnego Aparatu RTG w zakładce Inwestycje - prace remontowe w Diagnostyce Obrazowej RTG

Dnia 27.05.2021 r. w SPZOZ w Wolsztynie odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Działu Diagnostyki Medycznej.
W uroczystości tej wzięli udział Dyrektor Szpitala Pan Karol Mońko, Naczelna Pielęgniarka Pani Beata Szutta, Kierownicy Działu Diagnostyki Medycznej, Ordynatorzy oraz Starosta Wolsztyński Pan Jacek Skrobisz, Wicestarosta Wolsztyński Pan Mariusz Silski, Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis, Wójt Gminy Siedlec Jacek Kolesiński i Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Wolsztynie Pan Piotr Zielonka.

Podczas uroczystości Pani Kierownik Agnieszka Dura opisała zakupiony aparat RTG.

Aparat RTG jest to nowoczesny aparat w pełni cyfrowy, z zawieszeniem sufitowym, przeznaczony do wykonywania zdjęć płucno-kostnych. W naszej pracowni wykonujemy pełen zakres zdjęć rtg. Wielką zaletą nowego aparatu jest pełna mobilność w zakresie ruchu lampy, stołu i statywu do zdjęć. Jest to szczególnie ważne przy wykonywaniu badań u pacjentów z wypadków, czy bezpośrednio po zabiegach operacyjnych ponieważ taki pacjent ma bardzo ograniczoną możliwość ruchu i możemy wtedy dopasować się z aparatem do pacjenta a nie odwrotnie. Cecha ta sprawdza się też bardzo dobrze przy wykonywaniu zdjęć ortopedycznych, wymagających opuszczenia lampy tuż nad ziemię lub ustawienia jej pod dużym kątem dzięki czemu pacjent nie musi przyjmować niewygodnych pozycji.

Aparat jest wyposażony w nowoczesne detektory cyfrowe, dzięki którym obraz jest niemal natychmiast dostępny w systemie PACS (system archiwizacji i przechowywania dokumentacji medycznej) do którego ma dostęp lekarz zlecający czy konsultujący badanie a także lekarz radiolog na stacji opisowej.

Aparat DRGEM jest wyposażony w pełen zakres filtrów dzięki czemu pacjent jest mniej narażony na szkodliwe promieniowanie. Posiada również wbudowane filtry pediatryczne.

Przy tej okazji zostały złożone życzenia z okazji Dnia Pracownika Laboratorium na ręce zastęp. kierownika Pani Sylwii Ceglarek.

Zdjęcia z otwarcia zmodernizowanego Działu Diagnostyki Medycznej


rtg 2021 rtg 2021 rtg 2021 rtg 2021 rtg 2021 rtg 2021 rtg 2021 rtg 2021 rtg 2021

Witryny powiązane

Powiat Wolsztyn Miasto Wolsztyn Gmina Przemęt Gmina Siedlec Stowarzyszenie SNRRSP NFZ Poznań BIP Szpitala
System Zarządzania Jakością Ranking Rzeczpospolita 2019 Ranking Rzeczpospolita 2018 Akredytacja